Şube Yönetimi

 
 
2016 - 2017 YILI YÖNETİM VE DENETİM KURULU LİSTESİ
 
 
YÖNETİM KURULU (ASİL)
  
 
 

TUNCAY YEŞİLBAŞ

(YÖNETİM KURULU BAŞKANI)

 
1959 İzmir doğumludur. İlk ve Ortaöğretimini İzmir’ de tamamlamıştır. İzmir Atatürk Lisesini bitirdikten sonra 1978 yılında Mülkiye Siyaset ve İdare Bölümünü kazanmış, 1983 de mezun olmuştur. 983 – 1987 tarihleri arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalında Kentleşme Politikaları üzerine yüksek lisans yapmıştır. Öğrencilik yılları da dahil  olmak üzere İzmir’de beyaz eşya bayiliği, mobilya üretimi ve satışı ile kafeterya, restoran işletmeciliği yapmıştır. Ailesi “Yunuslar” olarak tanınmaktadır. 1998 yılında Turyat Danışmanlık Şirketini kurarak emekli olana kadar danışmanlık yapmıştır. İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD) kurucularındandır. Şiir ve araştırma eserleri bulunmaktadır. Nokta ile Virgül, Mutluluk Üçgeni, Musalla adlı şiirleri Cumhuriyet Dönemi Mülkiyeli Şairler Antolojisinde yer almıştır. 
 
 
 

MEDENİ ÇETİN

(YÖNETİM KURULU - 2. BAŞKAN)

 

1960 Manisa Saruhanlı doğumludur.  İzmir Atatürk Lisesi’ni 1977’de bitirdikten sonra, 1982’de Mülkiye İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. 1983 yılında Gümrük ve Tekel Bakanlığı Teftiş Kurulu’na Müfettiş Muavini olarak katılmış; 1987 yılında Gümrük Müfettişliği’ne atanmıştır. Bir yıl süreyle Londra’da İngiliz Gümrük İdaresi nezdinde “Gümrük Kimyagerliklerinin Kuruluşu ve Yapısı” konusunda mesleki incelemelerde bulunmuş; 1993-1994 yılları arasında Gümrük Birliği’nde uygulanacak mevzuatın uyumuna ilişkin çalışmalara katılmış; 1994 yılında Londra’da ikince kez mesleki incelemelerde bulunmuştur. 14.05.1993 – 14.12.1993 tarihleri arasında Teftiş Kurulu Ankara Grup Başkanlığı görevini yürütmüş; 1995 yılında Gümrük Başmüfettişliğine ve aynı yıl Gümrükler Muhafaza Genel Müdür Yardımcılığına atanmıştır. Halen Gümrük ve Ticaret Başmüfettişi olarak görev yapmakta olup, ingilizce bilmektedir.

 

 

SEDEF VARIM

(YÖNETİM KURULU - SEKRETER)

1985 yılı İzmir doğumludur. 2008 yılında Mülkiye’nin Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olmuştur. Halen Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Bölümünde yüksek lisansa devam etmektedir. Aralık/2009 tarihinde Vakıfbank’ta başladığı iş hayatına halen Kobi Portföy Yöneticisi olarak devam etmektedir.

.

 
 

EBRU KULALIOĞLU

(YÖNETİM KURULU-SAYMAN)

1968 yılında Denizli’de doğmuştur. ​Bornova Anadolu Lisesini bitirmiş ve​ 1990 ​yılında ​ Mülkiye​’nin  ​​​Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olmuştur. ​1991- 2001 yılları arasında sigortacılık sektöründe profesyonel olarak çalışmıştır. 2001 yılından itibaren ticaretle uğraşmaktadır. Almanca ve İngilizce bilmektedir.​ ​

 

 

REMZİ GÜR

(YÖNETİM KURULU- ÜYE)
 
1958 Kırkağaç/Manisa doğumludur. Mülkiye'ye 1977 yılında girip 1981 yılında İktisat-Maliye Bölümünden mezun olmuştur. 1982 yılında T.C Ziraat Bankası Teftiş Kurulunda Müfettiş Yardımcısı unvanıyla işe başlamıştır. Bankanın Teftiş Kurulu ve çeşitli birimlerinde 32 yıl süreyle denetim ve yönetim görevlerinde bulunmuştur. Ocak 2016' da söz konusu görevinden ayrılıp Kuşadası Belediyesi'nde göreve başlamıştır. Halen, Kuşadası Belediyesinde Teftiş Kurulu Müdürü olarak görev yapmaktadır.

 

 
YÖNETİM KURULU (YEDEK)
 

DEVRİM ELMAN

 (YÖNETİM KURULU - YEDEK)

 

1972 yılında Ankara’da doğmuştur. 1993 yılında Mülkiye İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. 1993-1998 yılları arasında BATIÇİM A.Ş.’de Personel Şefliği, 1998-1999 yılları arasında BOSCH GmbH’da İnsan Kaynakları Grup Liderliği ve SAP Proje Sorumluluğu, 2002-2004 yılları arasında RULTRANS A.Ş. İnsan Kaynakları Yönetmenliği ve son olarak 2004 yılında KİPA A.Ş.’deRecruitmentand Development Manager (İşe Alma ve Geliştirme Müdürlüğü) görevlerinde bulunmuştur. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

 

 
 
 

 

 
 
 DUYGU ŞENGÜL

(YÖNETİM KURULU – YEDEK) 

 

1980 İzmir doğumludur. İzmir Yunus Emre Anadolu Lisesi'ni takiben, 2003 yılında Mülkiye Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden “Bölüm İkincisi” derecesi ile mezun olmuştur. Ankara Üniversitesi Onur Belgesi ve Avrupa Komisyonu Jean MonnetBursu’nu kazanmış, 2005 yılında İngiltere Bath Üniversitesi Modern Diller ve Avrupa Çalışmaları Bölümü’nde “EuromastersCoreModule” programına devam etmiştir. DeutscheWelle, BM Mülteciler Yüksek Komiserliği, ATAUM, T.C Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi gibi kurumlarda staj yapmıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi “Dış Ticaret Uzmanlığı” ve Hacettepe Üniversitesi “Proje Uzmanlığı” programlarını başarıyla bitirmiştir. Ege Bölgesi Sanayi Odası’nda Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Uygulama Şefliklerinde uzman olarak çalışmıştır. İlhan Başar Yönetim Danışmanlığı Şirketinde Proje Danışmanı olarak kariyerine devam etmektedir. Genç İşi Kooperatifi ortaklarındandır. Proje yazımında görev aldığı çeşitli projeler, ulusal ve uluslararası programlardan kabul almıştır. Birçok sivil toplum kuruluşunda üye/gönüllü olarak görev almış olup halen Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans programına devam etmektedir. Alman Kültür Bakanlığı Almanca Dil Diploması bulunmaktadır. Almanca ve İngilizce bilmektedir.

 

 
 

HANİFE SERTER

(YÖNETİM KURULU – YEDEK)

 

1974, İzmir doğumludur. 1992 Bornova Anadolu Lisesi, 1997 Mülkiye Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. 1997 - 2014 yılları arasında Akbank'ta sırasıyla Müfettişlik, Bölge Müdürlüğü İdari İşler Yöneticisi, Bölge Krediler Yöneticisi ve çeşitli şubelerde Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. 2015 yılından itibaren Inforce Firması bünyesinde Finansal Danışman, Yaşam Plus Life Koçluk Hizmetleri firmasında Profesyonel Koç olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

 

 
 

EMİN YILDIRIM

(YÖNETİM KURULU – YEDEK)

 

1959 yılında Kayseri İli Pınarbaşı İlçesinde doğdu. İlkokulu doğduğu köyde okudu. Ortaokulu ve liseyi parasız yatılı sınavını kazanarak Kayseri’ de okudu.1975 yılında Mülkiye’ye girdi ve 1980 yılında İktisat ve Maliye Bölümünden  mezun oldu.1981-1982 yıllarında askerliğini Asteğmen olarak yaptı.Türkiye Elektrik Kurumu’nda Diyarbakır ve Sakarya Elektrik Dağıtım Müessesesinde Kontrolör olarak çalıştı.1992 yılında Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresine naklen geçerek Daire Başkanlığı ve Teftiş Kurulu Başkanlığı yaptı. 2007 yılında Teftiş Kurulu Başkanlığı görevinden emekli oldu. 20011 yılında 24. Dönem  Milletvekili Genel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisinden Kayseri Milletvekili adayı oldu. Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir unvanına sahiptir.

 
DENETİM KURULU (ASİL)
 
 

CUMHUR GÜVEN TAŞBAŞI

(DENETİM KURULU - ASİL)

 

1955 Erzurum doğumludur. İlk ve Orta öğrenimini Ankara'da tamamladı. Ankara Gazi Lisesi'ni bitirdikten sonra 1979 yılında Mülkiye’nin İktisat Maliye Bölümünden mezun oldu.1980 yılında İçişleri Bakanlığı APK Dairesinde Uzman olarak çalıştı. 1981 yılında kaymakamlık sınavını kazandıktan sonra Edirne’ye Kaymakam Adayı olarak atandı. Sırasıyla Meriç, Muratlı, Bozcaada Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Göksun, Ardanuç, Pınarhisar, Kandıra, Banaz ve Bodrum Kaymakamlığı görevlerinden sonra 2002 yılında İstanbul Vali Yardımcılığı görevine atandı. 1990 yılında İçişleri Bakanlığınca İngiltere'ye gönderilip, 1 yıl boyunca eğitim aldı.1996 yılında 1,5 ay süreyle ABD davetlisi olarak 7 eyalette incelemelerde bulundu. 2013 tarihinden itibaren İzmir Vali Yardımcısı olarak görev yapmakta olup,  ingilizce bilmektedir.

 

BAHRİ KEÇEBAŞ

(DENETİM KURULU - ASİL)

 

1960 Fethiye/Muğla doğumludur.1977 yılında Manisa Lisesi'nden mezun olduktan sonra 1977 yılında girdiği Mülkiye’nin İktisat-Maliye Bölümünü 1981 yılında bitirmiştir. Uzun dönem Yedek Subaylıktan sonra 1983 Yılında girdiği T.C. Ziraat Bankası'nda Müfettiş Yrd. ve takiben  Müfettiş olarak 11 yıl görev yapmış,1994 yılında Muğla İl Müdürlüğüne atanmıştır. Hatay/İzmir, Karşıyaka/İzmir, İzmir ve Konak/İzmir Şubelerinde Müdür ünvanıyla görev yaptıktan sonra 2011 yılında emekli olmuştur. 2011 tarihinden bugüne İzmir Adliyesinde Bilirkişi olarak çalışmaktadır. 

 
 

Barış ULUDAĞ

(DENETİM KURULU – ASİL)

 

1971 yılında Hamburg’da doğdu. 1992 yılında Mülkiye’nin Maliye Bölümünden mezun oldu. Halen Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulunda Vergi Başmüfettişi olarak  görev yapmakta olup, 3 dönem Mülkiyeliler Birliği Derneği Şube Yönetiminde görev almıştır. 

 
DENETİM KURULU (YEDEK)
 
 

 AYSEL BELLEK

(DENETİM KURULU – YEDEK)

 

1961 Çorum doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Çorum'da okumuş, 1984 yılında Mülkiye’nin İşletme Bölümünden mezun olmuştur. 1986 Yılında T.Halk Bankası' ında çalışmaya görev yapmaya başlamıştır. Bankada Başuzman olarak görev yapmakta iken, 2002 yılında bankadan ayrılmış ve takiben İzmir Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü'nde Satın Alma Müdürlüğü görevine getirilmiştir.  2015 yılında emekli olmuştur. 

 
 

GÜNEŞ BALABAN

DENETİM KURULU (YEDEK)

 

1964 Manisa Turgutlu doğumludur. İzmir Kız Lisesi Fen bölümünü bitirmiştir.1987 yılında Mülkiye’nin Maliye Bölümünden mezun olmuştur. İş hayatına 1993 yılında Egebank T.A.Ş. de Kambiyo Uzman Yardımcısı olarak başlamıştır. Takiben, 1994 - 2012 yılları arasında birçok firmada Pazarlama ve Satış Müdürlüğü ile Genel Müdürlük görevlerinde bulunmuştur. İngilizce bilmektedir.

 
 

RECEP KAYA

DENETİM KURULU (YEDEK)

 

1985 yılı Kayseri doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini de Kayseri’de tamamlamıştır. Mülkiye’nin İşletme Bölümünden mezun olmuştur. 2009 tarihinden beri İzmir’de Vakıfbank bünyesinde Mali Analist olarak görev yapmaktadır.