Aile Tipleri, İletişim Modelleri ve Modelleri ve Siz

AİLE TİPLERİ, İLETİŞİM MODELLERİ VE SİZ

Otoriter aile (çocuğa yapması gereken her şey dikte edilir), esnek aile (çocuk ne isterse yapılır, yerine getirilir, ben yemedim o yesin, ben gezmedim o gezsin, ödevini ben tamamlayım), demokratik aile (çocuğun talepleri değerlendirilir ve makul olan talepler yerine getirilir)... Çocukluğunuz bu 3 aile tipinden hangisinde geçti. Ya da bugün ebeveyn konumunda olduğunuz aileniz bu tiplerden hangisine daha yakın?

Peki, insanlarla iletişimde nasıl bir rol üstleniyorsunuz? Kurban?...., Yargıç?.... Kurtarıcı?....Ya da zaman zaman farklı rollere mi bürünüyorsunuz?

Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Hanife Fişek ve Artı Yaşam Koçluk Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Özdemir  aile tipleri ve iletişim modelleri üzerine  çocuklar, gençler ve yetişkinlerden oluşan katılımcılara interaktif birer sunum yaptılar. Konu "siz" olunca ve uzmanlarınca değerlendirmeler yapılınca bu toplantılarda zaman hızla akıp gidiyor ve toplantıdan bir tat hissiyle ayrılıyorsunuz. Bu güzel hissi bize yaşatan konuşmacılara ve sunumları ı katkıları ile daha da zenginleştiren katılımcılara çok teşekkür ediyoruz. 

 

Saygılarımızla,

Yönetim Kurulu

 

Haber Fotoğrafı