10 Ocak’ta kutlanan Türk İdareciler günü,

Her sene 10 Ocak’ta kutlanan Türk İdareciler günü, İzmir Valiliğinin düzenlediği program çerçevesinde Balçova Termal otelde verilen yemek ile kutlandı. Yıllarca ülkesine milletine hizmet eden idarecilerin anıldığı günde, görevlerini sürdüren ve emekli olmuş olan idareciler bir araya geldi.

Gerçekleştirilen programa Mülkiyelilier Birliği İzmir Şubesi Başkanı Dr. Ayhan Bülent Toptaş, Vali Vekili Cemil Özgür Öneği, eski Devlet Bakanı Akın Gönen, emekli müsteşarlardan Yahya Gür, İdareciler Derneği İzmir Yönetim Kurulu Başkanı Emekli Vali Yardımcısı Nurdoğan Kaya, vali yardımcıları, kaymakamlar ve emekli mülki idareciler katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Vekili Cemil Özgür Öneği, yemektekilere İçişleri Bakanlığındaki programı vesilesiyle katılamayan İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın selam ve saygılarını ileterek, 10 Ocak idareciler gününü kutladı.

Vali vekili Öneği, “Devlet teşkilatı içerisinde 150 yıllık bir geleneğin temsilcisi olan mülki idare amirleri, her daim Türk milletinin hizmetinde fedakârca görev yapmaktadır. Vatandaşlarımızın nezdinde idarecilerimiz devletle özdeştirilmiştir.

Öneği; "İdarecilerimiz devlete duyulan güven, sevgi ve saygının birer timsali olarak çalışmışlardır. Gelecekte de idarecilerimiz milletimizin huzuru, refahı, gelişmesi ve kalkınması açısından aynı azimle çalışacaktır. Bu duygularla öncelikle şehitlik mertebesine ulaşmış idarecilerimiz olmak üzere, vefat eden meslek büyüklerimiz ve tüm emekli olan idarecilerimizin 10 Ocak İdareciler Gününü kutluyorum.” dedi.

İdareciler Derneği İzmir Yönetim Kurulu Başkanı Emekli Vali Yardımcısı Nurdoğan Kaya, Türk İdareciler Genel Başkanı Emekli Vali ve Eski Milletvekili Saffet Arıkan Bedük’ün idareciler günü kapsamında gönderdiği mesajı okuyarak, idareciler gününü kutladı.

 
 

 

Haber Fotoğrafı