Kent Bilim Duayeni İzmir’de Mülkiyelilerle Buluştu

KENT BİLİM DUAYENİ RUŞEN KELEŞ

MÜLKİYELİLER BİRLİĞİ İZMİR ŞUBESİNDEYDİ

  

Mülkiyeliler Birliği Derneği İzmir Şubesi olarak 27 Haziran 2019 Çarşamba günü kentleşme, yerel yönetimler ve çevre sorunları hakkında araştırmalarıyla tanınan Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinin duayen hocası Prof. Dr. Ruşen Keleş’i konuk ettik. Etkinlikte Kayhan Kavas tarafından hazırlanan ve Keleş’in çocukluğundan bu yana hayatını şekillendiren sosyo-kültürel ortamı anlatan “Başka Bir Aşk İstemez” kitabı üzerine bir söyleşi ve imza günü gerçekleştirdik.

 

Söyleşide, Mekteb-i Mülkiye (Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi) tarihi açısından da önem taşıyan kitabın hazırlanmasına katkı sağlayan Kayhan Kavas, izleyicilere kitabın hazırlanması süreci hakkında bilgi verdi. Ruşen Keleş ise kendi yaşamının ve akademik kariyerinin şekillenmesinde ağırlık taşıyan faktörler üzerinde değerlendirmeler yaptı ve izleyicilerin yerel yönetim uygulamaları ve Mülkiye tarihi hakkındaki sorularını yanıtladı. Etkinlik, Keleş ve Kavas’ın kitaplarını imzalamaları, okurları ile sohbetleri ve çay partisi ile devam etti. 

 

Hocamıza, bu kitabın hazırlanmasına büyük emeği geçen Şubemiz üyesi sayın vali Kayhan Kavas’a ve olağanüstü  sıcak bir gündeki yoğun katılımları için Mülkiyelilere ve Mülkiye dostlarına çok teşekkür ediyoruz.

 

YÖNETİM KURULU

 

Haber Fotoğrafı