Türk İdareciler Derneği Kuruluş Yıl Dönümü Kutlandı

TÜRK İDARECİLER DERNEĞİ KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI.

Ülkemize Hizmet Etmiş İdarecilerimiz Türk İdareciler Gününde Unutulmadı

İzmir Valiliği (BHİ) Her sene 10 Ocak’ta kutlanan Türk İdareciler Günü, İzmir Valiliğinin düzenlediği program çerçevesinde Karşıyaka Vilayetler Evinde verilen yemek ile kutlandı. Vali Ayyıldız, ülkesine milletine hizmet eden idarecilerin anıldığı günde, görevlerini sürdüren ve emekli olmuş olan idareciler ile bir araya gelerek, 10 Ocak İdareciler Günü’nü kutladı.

Gerçekleştirilen programa Vali Ayyıldız’ın yanı sıra, Devlet Eski Bakanı Akın Gönen, emekli müsteşarlardan Yahya Gür, Türk İdareciler Derneği İzmir Yönetim Kurulu Başkanı Emekli Vali Yardımcısı Nurdoğan Kaya, Mülkiyeliler Birliği Başkanı Dr. Bülent Toptaş, vali yardımcıları, kaymakamlar ve emekli mülki idare amirleri katıldı.

Toplantıda konuşan İzmir Valisi Erol Ayyıldız dünyayı ve zamanı iyi okuyabilen yöneticilerin önemini vurguladı. İdarecilik ve mülki idare alanında yapılan iyileştirmelerin ve düzenlemelerin ülkemize yapılan önemli hizmetlerden olduğunu söyleyen Vali Ayyıldız, “İllerimizi toparlayan birinci dereceden önemli unsur yetişmiş mülki idare amirleri ve yöneticilerimizdir. Bu zaman dilimi diğer zaman dilimlerine göre yöneticilere profesyonel anlamda daha fazla ihtiyaç duyulan bir dönemdir. Bizler yöneticilik kimliğimizle ülkemize ve dünyaya daha fazla nasıl faydalı olabiliriz ve katkı sağlayabiliriz şuuru ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu

 

Haber Fotoğrafı