“Yüz Yıllık Umut” Nermin Abadan Unat’a Saygı

HOCALARIN HOCASI NERMİN ABADAN UNAT’A “YÜZ YILLIK UMUT” SAYGI PANELİ
Mülkiyeliler Birliği İzmir Şubesi, Cumhuriyet tarihinin yaşayan en önemli hocalarından, 1940 yılı İzmir Kız Lisesi Mezunu ve Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. NERMİN ABADAN UNAT'ın. 100. yaşı dolayısıyla mezunu olduğu İzmir Kız Lisesi Salonunda “Yüz Yıllık Umut” Nermin Abadan Unat’a Saygı paneli gerçekleştirdi.
İlk kadın çalışmaları, ilk göç çalışmaları, ilk siyasal katılım çalışmalarında bulunmuş öncü bir kadın akademisyen olan Nermin Abadan Unat için düzenlenen etkinliğe, yakınlarda yayınladığı kitabın adından esinlenerek "Yüz Yıllık Umut" adı verildi.
Unat’ın çalışmaları ve hayatı hakkında bilgi verilen panelin moderatörlüğünü Mülkiyeliler Birliği İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Seniye Nazik Işık üstlendi. Panelde, ‘Kadın Çalışmalarında Yeni Yöntemler ve Nermin Abadan Unat’ başlığında Prof. Dr. Eser Köker, ‘Siyasal İletişim Çalışmaları ve Nermin Abadan Unat’ başlığında Prof. Dr. Burak Özçetin ve ‘Göç Çalışmaları ve Nermin Abadan Unat’ başlığında da Fulya Canşen yer aldı.
Panelin açılış konuşmalarını Mülkiyeliler Birliği İzmir Şubesi Başkanı Nazlı Kayı, İKL Müdürü Suna Yoldaş Santepe, Mülkiye Bilimsel Araştırma Geliştirme Kooperatifi Başkanı Prof. Dr. Sevda Alankuş ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Nilay Kökkılınç yaptı.
Sıcak ve samimi ortamda oldukça verimli geçen panel seyircilerin soruları ve sonrasında gerçekleşen plaket takdimi ile sona erdi.
 

 

Haber Fotoğrafı