Header

My supercool header

Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu Başkanı ALİ ŞAHİN AKBULUT

ALİ ŞAHİN AKBULUT

1989-1993 yılları arasında Çankaya Belediyesi’nde, 1993-2018 yılları arasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda İş Müfettişi olarak görev yaptı. Yüksek lisans eğitimini TODAİE Kamu Yönetimi alanında (2007) tamamladı. “İş Hukukunda İdari Para Cezaları” konusundaki tez çalışması kitap olarak yayınlandı (Turhan Kitabevi).   Kurucuları arasında yer aldığı İş Müfettişleri Derneği’nde Genel Başkanlık da dahil çeşitli görevl...

ÖZGEÇMİŞ'E DEVAM ET

1989-1993 yılları arasında Çankaya Belediyesi’nde, 1993-2018 yılları arasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda İş Müfettişi olarak görev yaptı. Yüksek lisans eğitimini TODAİE Kamu Yönetimi alanında (2007) tamamladı. “İş Hukukunda İdari Para Cezaları” konusundaki tez çalışması kitap olarak yayınlandı (Turhan Kitabevi).   Kurucuları arasında yer aldığı İş Müfettişleri Derneği’nde Genel Başkanlık da dahil çeşitli görevler üstlendi. Mülkiyeliler Birliği “Yüksek Danışma Kurulu” üyeliği (2012-2014), İzmir Şube Yönetim Kurulu üyeliği (2020-2024) görevlerinde bulundu.  İş Başmüfettişi olarak emekli olduğu 2018 yılından bu yana,  işçi ve işverenlere “İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku” alanında danışmanlık hizmeti vermektedir.

SUNAY ÇATORİ
SUNAY ÇATORİ
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
ÖZGEÇMİŞ

1958 Selçuk İzmir doğumludur. 1976 yılında Kütahya Kız İlköğretmen Okulunu, 1982 yılında A.Ü.Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğüne bağlı birimlerde çalıştıktan sonra 2005 yılında Eceabat Tapu Sicil Müdürlüğünden emekliye ayrıldı. Çalışma sürecinde KESK’e bağlı Yapı Yol Sendikasında yöneticilik ve 9 Eylül Üniversitesinde Tapu ve Kadastro Yüksek Okulunda sözleşmeli öğretmenlik yaptı.

Emeklilik sürecinde Hüsnü Erkan başkanlığında iki dönem Mülkiyeliler Birliği İzmir şube yönetiminde yer aldı. Halen İzmir Kent Konseyi yaşlı politikaları grubunda  yaşlı nüfusun en yoğun olduğu İzmir için gönüllü çalışmaktadır.

 

RECEP KAYA
RECEP KAYA
Üye
ÖZGEÇMİŞ

1985 yılı Kayseri doğumludur. Lise eğitimini Aksaray Fen Lisesi ve Kayseri Lisesi'nde tamamlamıştır. Lisans eğitimi sonrasında çalışma hayatına başladığı Vakıfbank bünyesinde 2009 yılından bu yana Mali Analist olarak görev yapmaktadır. Evli ve bir kedi babası olup, amatör olarak tiyatro ile ilgilenmektedir.

AYLİN AYDI SARITOSUN
AYLİN AYDI SARITOSUN
Genel Sekreter
ÖZGEÇMİŞ

1988 Lüleburgaz doğumludur. 2006 yılında Lüleburgaz Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. 2006 yılında başladığı Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden 2012 yılı güz döneminde mezun oldu. Mezun olduktan sonra 3 yıl kadar özel sektörde çalıştı. 2015 yılında Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün taşra teşkilatında İl Göç Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı. Halen Göç İdaresi Başkanlığı’nda İl Göç Uzmanı olarak görevine devam etmektedir.

ÖZGÜR AKKAYA
ÖZGÜR AKKAYA
Sayman
ÖZGEÇMİŞ

Lisans Eğitimini Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde 2012 yılında tamamlamıştır. Aynı yıl bağımsız denetim firması Ernst&Young bünyesinde denetçi olarak çalışmaya başlamıştır. Çeşitli üretim firmalarında iç denetçi olarak çalışmıştır. Halen Bakioğlu Holding bünyesinde iç denetçi olarak çalışmaktadır. SMMM ruhsatı sahibidir. 

Yüksek Lisans eğitimine Bakırçay Üniversitesi İş Zekâsı ve Veri Analitiği programında devam etmektedir.

 

ERDEM MAĞARA
ERDEM MAĞARA
Üye
ÖZGEÇMİŞ

2003 yılında TBMM’de danışman olarak çalışmaya başladı. 2006 yılından itibaren  Batel Elektromekanik San.ve Tic. A.Ş.’ de İş Geliştirme ve Tedarik Sorumlusu olarak göreve başladı ve halen aynı firmanın ortağı ve Genel müdür yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

ASENA GÜLMEZ
ASENA GÜLMEZ
Üye
ÖZGEÇMİŞ

2003 yılında göreve başladı. 2005 yılında ABD Missouri eyaletinde altı ay süreyle dil eğitimi aldı. Sonra Hasan Tahsin Vergi Dairesinde Gelir Uzmanı olarak çalıştı. 2011 - 2017 arası Gelir idaresi Başkanlığı bünyesinde EFQM Mükemmellik Modeli, Etkili İletişim ve Kurum İçi Mesleki Eğitim eğiticiliği yaptı. Halen İzmir İhtisas Vergi Dairesi Müdürlüğünde Gelir Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Çevre sorunları ve sokak hayvanları  konularında çeşitli STK’larda  gönüllü faaliyetleri bulunmakta olup aynı zamanda  Laborant ve Veteriner Sağlık Bölümü ve Engelli Bakımı ve  Rehabilitasyon Bölümü mezunudur.

 

SERKAN GÜMÜŞ
SERKAN GÜMÜŞ
Üye
ÖZGEÇMİŞ

Kısa bir finans tecrübesinin ardından yaklaşık 12 yıl İzmir Kalkınma Ajansı ve EXPO 2020 İzmir Genel Sekreterliğinde uzman ve koordinatör görevlerinde bulunmuştur. 2020 yılı itibariyle Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı tarafından yürütülen “Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yenilik Merkezi Projesinde” Proje Yöneticisi, 2023 Ağustos ayı itibariyle ise Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın proje yürütücüsü olduğu “Sivil Katılım Projesinde” Saha Koordinatörü olarak görev yapmaktadır. Ege Üniversitesi Bölgesel Kalkınma İktisadı bölümünde akademik çalışmalarına devam etmektedir.

 

CİHANGİR ÇAKMAK
CİHANGİR ÇAKMAK
Üye
ÖZGEÇMİŞ

1985 Ankara doğumludur. 2003 yılında Ankara Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesinden mezun olup aynı yıl girdiği Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi  Maliye bölümünden 2010 yılında mezun oldu. Bir dönem özel sektörde ve Ziraat Bankasında çalışmış olup halen  Vakıfbank'ta çalışma hayatına devam etmektedir.

MUSTAFA ÖZTÜRK
MUSTAFA ÖZTÜRK
Üye
ÖZGEÇMİŞ

1989 Bulgaristan Hasköy doğumlu. İzmir Atatürk Lisesi mezunu. Erasmus programı ile Tallinn'de bulundu. 11. Genç Sosyal Politikacılar Kongresi'ne sunduğu katkılar ile "Çalışma Ortamı" dergisinde yer aldı. İnsan Hakları Okulu'na katıldı. Siyasal Bilgiler Fakültesi Tiyatro Topluluğu ile turnelere katıldı. Gençlik çalışmaları kapsamında yurt dışı deneyimleri elde etti. 2016’dan beri İzmir'de ikamet etmektedir. Şube bünyesinde tiyatro çalışmalarını sürdürmektedir. Satış, pazarlama, lojistik gibi çeşitli iş kollarında deneyim sahibi oldu. Erasmus+ programı çerçevesinde gençlik ve yetişkin çalışmaları alanında faaliyet göstermektedir. Satranç ve salon danslarına ilgi duymaktadır.