Header

My supercool header

Tiyatro Kulübü

Mülkiye İzmir Tiyatro Topluluğu (MİTT) olarak geçmişi uzun yıllara dayanan amatör tiyatro faaliyetleri icra etmekteyiz. Tiyatroyu kuram, atölye ve performans boyutlarını ayırt etmeden, bütüncül bir yaklaşımla ve özveri ilkesine dayanarak hayatımızın içine dahil etmeye gayret gösteriyoruz. Çalışmalarımızı büyük oranda dernek binamız da olan Cumbalı Evimizde yapmakta ihtiyaç halinde farklı mekanlarda gerçekleştirmekteyiz.

2022-2023 yıllarında değerli katkılarını sunan hocalarımız ve özverili katılımcılarımızla birlikte Ekim-Mayıs aralığını kapsayan dönemlerde çalışmalarımızın ürünü olan “İstemek Ya Da İstememek İşte Bütün Mesele Bu” ile “Örnek Suçlar” adlı oyunlarımızı sırası ile sahneledik.

Sadece oyun ve oyunculuk çalışmakla kalmayıp, tiyatro kuramını da irdeleyen, dertlenilmesi gerektiğini düşündüğümüz temalarla İzmirli tiyatro ve sanat çevreleri ile bütünleşeceğimiz söyleşi, atölye çalışması, bölgesel festivaller gibi etkinliklerin düzenleyicisi ve paydaşı olmayı hedefleyen, İzmir’de sanata gönül vermiş bütün oluşumlarla iş ve güç birliği yapmayı arzulayan bir topluluk olarak önümüzdeki dönemlerde de faaliyetlerimize devam edeceğiz. İdealimiz kendi tiyatro kültürümüzü geliştirecek, yerleştirecek ve yaşatacak adımları ortaya koymaktır.

‘Sanatta kendimizi değil, kendimizde sanatı sevme’ bakış açısı ile tiyatro sanatına ilgi duyan tüm üyelerimizi ve Mülkiye Dostlarını aramızda görmekten mutluluk duyacağız.